Andrasproduction

O nás

Naším posláním je zaznamenávat lásku. Na fotkách, na videu, navždy.

Jsme veselá parta, která s vámi s nadšením půjde i do bláznivých nápadů. Nebojíme se bavit vaše svatební hosty. A máme oči na zemi i ve vzduchu, abyste o nic nepřišli. Jsme zkrátka taková rodina. Vlastně, doslova.

Usmějete se na nás do objektivu?

Kontakt
© Petr Andráško, 2020.
Nejčastější dotazy

Kdy nejpozději začít řešit svatebního fotografa/kameramana?

Téměř všichni snoubenci touží po krásných fotografií a videu. Není tedy divu, že termíny velmi rychle mizí. Pokud máte svatbu během hlavní sezóny (květen – září), doporučujeme rezervovat termín ve stejné době jako svatební místo (tzn. klidně i rok dopředu). Svatby mimo hlavní sezóny sice bývají méně zaplněné, přesto doporučujeme nenechávat rezervaci na poslední chvíli. 

Vždy však mějte na paměti, že za zeptání nic nedáte. I když je vaše svatba „spontánní akcí“, napište nám, třeba budete mít zrovna štěstí na volný termín. 🙂

Je nutná osobní schůzka před svatbou?

Nutná ne, vítaná ano! Samozřejmě můžeme všechny podrobnosti domluvit i na dálku. Pamatujte však na to, že čím lépe se poznáme, tím jednodušší bude naše spolupráce ve svatební den. Osobní schůzku můžeme navíc spojit s párovým focením – výsledné fotky skvěle doplní vaše svatební oznámení nebo informaci o zásnubách na sociálních sítích.

Jakou máte techniku a v jakém rozlišení jste schopni natáčet?

Vlastníme modely nejrůznějších značek Canon, Sony a Fuji (konkrétně Canon 1DX mark II, Sony A7 III, Sony A1, Sony A7 IV a Fuji XT-4), které nám umožňují dostatečnou flexibilitu. Dokážeme vám dodat např. kvalitní HD rozlišení nebo 4K, opravdu záleží na vašich preferencích.

Může být svatební fotograf a kameraman jedna osoba? Nebo musí být na svatbě vždy dva lidé?

Rozhodně nemusí. Pro kvalitní fotografie a video vám stačí i jediný člen našeho týmu. Pokud si ovšem vyberete toto řešení, musíte počítat s tím, že není možné, aby byly nejdůležitější momenty zachyceny obojím způsobem! To v praxi znamená, že si budeme muset zvolit, co je důležitější mít na fotografii a co na videu (např. svatební polibek).

Jestliže si nechcete vybírat a chcete mít zaznamenané vše na fotografii i videu, je nutné počítat se 2 členy týmu.

Na internetu jsem našel levnější nabídky. Lze se na ceně domluvit?

Rozumíme, že zvláště v napjatých svatebních rozpočtech je každé snížení ceny vítané. Jestliže se ale budete snažit srazit cenu na opravdové minimum, musíte také očekávat odpovídající kvalitu. Naše ceny jsme stanovili tak, aby byly dostupné téměř každému a reflektovaly pouze náš vynaložený čas a amortizaci techniky. 

Smlouvání o ceně sice nenabízíme, raději se totiž zaměříme na vaše potřeby, představy a možný rozpočet. Jsme si jistí, že společně najdeme takové řešení, abyste byli spokojení, a zároveň měli kvalitní vzpomínky na svůj jedinečný a neopakovatelný den. 

Dostaneme od vás veškerý surový materiál nebo jen upravené fotografie?

Naším cílem je předat vám primárně hezky upravené fotografie a záběry, které si můžete už jen vytisknout, zveřejnit pro ostatní nebo poslat dál. Pokud si ovšem požádáte o veškerý materiál, rádi vám jej bez jakýchkoliv poplatků poskytneme. Pamatujte jen na to, že se bude jednat o opravdu velké množství dat, proto doporučujeme pro tyto účely pořídit – ať už od nás nebo po vlastní ose – kvalitní harddisk s dostatečnou pamětí. Poskytnutý materiál bude neupraven, nedobarven, nestabilizován, jedná se pouze o surová data (u fotografií ve formátu JPG.).

Můžu si vybrat konkrétní osobu z vašeho týmu?

I když jsme jedna rodina, ve které sdílíme všechny zkušenosti, dovednosti a informaci, každý jsme jiný a náš styl se může drobně lišit. Pokud byste chtěli na své svatbě někoho konkrétního z našeho týmu, budeme se snažit vám maximálně přizpůsobit.

Je v ceně započítané i cestovné?

Rádi za vámi přijedeme kamkoliv s dojezdovou vzdálenosti do 30 km z Havířova. Pokud je ovšem cesta k vám delší, domluvíme se na rozumné ceně za cestovné. Nebojte se, jakékoliv příplatky si dáme vědět předem, abyste pak nebyli nemile překvapení.

Dostanu fotografie i vytištěné?

To záleží jen na vás. Tisk nabízíme jako dodatečnou službu, kterou si můžete objednat společně se svatebním fotografováním. Pokud tedy o něj budete mít zájem, dejte nám jen předem vědět.

Můžu u vás zakoupit dárkový poukaz?

Moc rádi vám připravíme jakýkoliv dárkový poukaz na míru, ať už budete chtít darovat vybranou částku, nebo některou z našich služeb. Ozvěte se nám na náš Instagram @andras_production, nebo e-mail jsme@andrasproduction.cz a určitě společně něco vymyslíme.

Jak dlouho trvá, než dostanu výsledné fotografie či video?

Je nám jasné, že pokud jde o svatební fotografie a video, platí u novomanželů heslo – včera bylo pozdě. 🙂 Chápeme, že si chcete hned vše připomenout a sdílet s okolím, proto se snažíme poslat výsledky v co nejkratším možném termínu. V období hlavní sezóny (květen – září) se snažíme zaslat výsledný materiál do jednoho měsíce, mimo sezónu se můžete těšit na výsledky již do 14 dnů.

Budou fotky a videa někde zveřejněné?

Vybrané fotografie a krátká videa zařazujeme vždy do našeho portfolia, abychom tak usnadnili výběr služeb dalším nevěstám a ženichům. Pokud si přejete, aby záznam vaší svatby zůstal v absolutním soukromí, dejte nám prosím předem vědět, abychom vám mohli poskytnout správnou cenovou kalkulaci. Výsledná cena za služby bude úměrně navýšená.

Dostanu od Vás také originální, surové záběry a fotografie?

Pokud budete mít zájem, není problém Vám předat veškeré pořízené materiály. Musíme ale upozornit, že se jedná o soubory ve vysoké kvalitě, neupraveny (nedobarvené, nestabilizované) a ve formátu RAW. Proto je zde také riziko, že tyto materiály na běžném počítači ani nezobrazíte, nebo se Vám budou v prohlížeči sekat. Dále chceme upozornit na disky, které nám zapůjčíte, že nijak nezodpovídáme za jejich funkčnost a prosíme, ať nám zapůjčujete prázdné disky. Využíváme operační systém MacOS a někdy spojení disku se špatným formátem může dělat neplechu.

Jak je dlouhé výsledné svatební video?

Délka svatebního videa závisí na množství zaznamenaného materiálu. Kolik toho pro vás natočíme, ovlivňuje např. délka obřadu, množství tradic, délka a množství svatební zábavy aj. Průměrně se ovšem jedná o cca 20 minut, pokud se bavíme o delší verzi svatebního videa.

Co je to svatební workshop? Můžu odmítnout? A jak mi bude zasahovat do svatby?

Svatební workshop znamená, že se vaší svatby zúčastní fotograf či kameraman, který se zaškoluje. Tato osoba se neřadí k členovi, případně členům, našeho týmu, kterého si platíte. 

Pokud bychom takovou osobu chtěli přivést, vždy to s vámi předem zkonzultujeme a máte plné právo odmítnout. 

V případě, že budete se svatebním workshopem souhlasit, je úkolem tohoto fotografa či kameramana v záškolu pořizovat další fotografie a videa, která nehradíte a budou vám plně k dispozici. Nikdo učený z nebe nespadl a trénink je důležitý.